Достапни линкови

Експлозија на бомба во Авганистан 10 луѓе загинаа


Во авганистанската провинција Кундуз во денешната експлозија на бомба загинале најмалку 10 луѓе, додека 24 биле повредени. Полицијата прецизира дека експлозивот бил закачен за велосипед пред една продавница за сладолед и оти меѓу загинатите имало еден полицаец.
XS
SM
MD
LG