Достапни линкови

Кундуз - 6 загинати од велосипед бомба


Кундуз - архива
Пет цивили и еден полицаец загинаа од бомба поставена на велосипед на пазар во Кундуз – Авганистан.
При експлозијата биле повредени и над 20 лица. Локалните власти за бомбата ги обвинија талибанците.
Според Обединетите Нации 2777 цивили загинале во Авганистан минатата година.
XS
SM
MD
LG