Достапни линкови

Во Техеран Конференција за Анти - тероризам


Архива од самитот во Техеран во 2009
Во Техеран денеска започнува Конференцијата за анти – тероризам на која учествуваат Претседателите на Авганистан Пакистан, Судан, Ирак, Таџикистан и Иран, Асиф Али Зардари, Хамид Карзаи Омар ал Башир, Џалал Талабани и Емомали Рахмон.
Претседателите на Пакистан и Авганистан вчера пристигнаа во Техеран на разговори со иранскиот Претседател Махмуд Ахмадинеџад.
Според иранските медиуми, тие денеска ќе учествуваат на Анти – терористичката Конференција.
XS
SM
MD
LG