Достапни линкови

Карзаи и Зардаи во Иран на разговори со Ахмадинеџад


Iran -- Presidents Mahmud Ahmadinejad (C), Hamid Karzai (L) and Asif Ali Zardari at a summit in Tehran, 24May2009
Претседателите на Пакистан и Авганистан пристигнаа во Техеран на тридневен самит со иранскиот Претседател Махмуд Ахмадинеџад.
Според иранските медиуми, Асиф Али Зардари, Хамид Карзаи во сабота ќе учествуваат во Конференцијата за анти – тероризам на која учествуваат Претседателите на Судан, Ирак и Таџикистан Омар ал Башир, Џалал Талабани и Емомали Рахмон
XS
SM
MD
LG