Достапни линкови

Групите против полициска бруталност најавија протести пред Парламентот


Новиот собраниски состав освен што за прв пат ќе брои 123 пратеници за прв пат ќе се соочи со протести на младите групи против полициската бруталност.
Демонстрантите, како што најавија сакаат на пратениците да им ги достават нивните барања за расчистување на трагичниот случај во кој загина младиот 22 годишен Мартин Нешковски и барањата за реформи на полицијата. .
XS
SM
MD
LG