Достапни линкови

Франција ќе го намали бројот на војниците во Авганистан


Францускиот претседател Никола Саркози соопшти денеска дека неколку стотици француски војници ќе бидат повлечени од Авганистан до крајот на оваа година. Франција моментално има 4 илјади војници во Авганистан.
XS
SM
MD
LG