Достапни линкови

Марио Драги - иден претседател на ЕЦБ


Лидерите на Европската Унија, на денешниот состанок во Брисел, го избраа италијанецот Марио Драги за нов претседател на Европската Централна Банка. 63-годишниот Драги ќе го замени французинот Жан Клод Трише, чиј мандат истекува во октомври.
XS
SM
MD
LG