Достапни линкови

Почна судскиот процес против ТимошенкоВо Киев започна судскиот процес против поранешната премиерка на Украина Јулија Тимошенко, која е обвинета за злопотреба на функцијата. Тимошенко ги отфрли обвинувањата, изјавувајки дека станува збор за политичка одмазда, оркетрирана од претседателот Виктор Јанукович. Неколку илјади подржувачи на Тимошенко се собраа пред судот.
XS
SM
MD
LG