Достапни линкови

Јулија Тимошенко на суд за злоупотреба на овластувања


Јулија Тимошенко и нејзиниот бранител
Поранешната премиерка на Украина Јулија Тимошенко денеска ќе се појави пред суд за злоупотреба на овластувањата во случај која таа го каректаризира како политичка одмазда од Претседателот Виктор Јануковиќ. Таа е обвинета дека во 2009 потпишала енергетски договор со Русија кој ја оштетил Украина за 190 милиони долари.
XS
SM
MD
LG