Достапни линкови

Клинтон-Сирија да ги повлече војниците на границата со Турција


Американскиот државен секретар Хилари Клинтон
Американскиот државен секретар Хилари Клинтон ја повика Сирија да ги повлече војниците од границата со Турција, бидејќи постои ризик кризата да ескалира. Клунтон во Вашингтон изјави дека САД разговарале за ситуацијата со претставници на Турција.
Клинтон ја опиша ситуацијата како загрижувачка и побара од сириската војска да престане со нападите и провокациите во регионот.
XS
SM
MD
LG