Достапни линкови

Земјотрес од 7,4 степени на крајбрежјето на Аљаска


Американското геолошко истражувачко друштво соопшти дека голем земјотрес од 7,4 степени го погодил Тихиот океан во близина на Алеутските острови кај Аљаска. Предупредување за цунами било испратено до местата на крајбрежјето на Аљаска.
Според истражувачите земјотресот се случил 103 километри југозападно од островите.
XS
SM
MD
LG