Достапни линкови

Експлозии во Багдад-21 жртва


Ирачките безбедносни лица соопштија дека при три експлозии на пазар во југот на Багдад, загинале 21 лице, а повредени биле повеќе од 40. Пазарот за време на експлозијата бил полн со купувачи.
Во меѓувреме американската амбасада соопшти дека еден американски градежник бил убиен при напад во Багдад.
XS
SM
MD
LG