Достапни линкови

Средба Груевски- Папандреу во Брисел


Премиерот Никола Груевски и премиерот на Грција Јоргос Папандреу на денешната средба на маргините на Европскиот Совет во Брисел изразиле подготвеност за изнаоѓање решение околу прашањето за името, решение кое би се остварило низ дијалог и динамичен процес под покровителство на ОН, соопшти македонската делегација, јавува МИА. Двајцата премиери разговарале за прашањата од взаемен интерес, економските ситуации и предизвици во двете земји и за состојбите во регионот.
XS
SM
MD
LG