Достапни линкови

Во експлозии на пазар во Багдад 15 мртви


Најмалку 15 луѓе загинале во три експлозии на еден пазар во Багдад, соопштуваат ирачките власти. При екплозиите се повредени многу луѓе. Бомбите биле активиранi кога на пазарот имало многу луѓе. Од американската амбасада во Багдад информираат дека еден Американец цивил бил убиен во нападите во Багдад.
XS
SM
MD
LG