Достапни линкови

Карзаи ја поздрави најавата за повлекување на американските војници


Претседателот на Авганистан Хамид Карзаи
Претседателот на Авганистан Хамид Карзаи ја поздрави најавата за почеток на повлекувањето на американските сили од неговата земја. Според оценката на Карзаи, одлуката што синоќа ја објави американскиот претседател Барак Обама за повлекување на 33 илјади американски војници до септември идната година е во интерес и на Авганистан и на Соединетите држави.
XS
SM
MD
LG