Достапни линкови

Сандер ќе биде екстрадиран за најдоцна две недели


Иво Санадер
Се чека на потпис на австриската министерка за правда и на техничка подготовка, за да биде екстрадиран поранешниот хрватски премиер Иво Санадер. По потписот на министерката треба да поминат од 7 до 15 денови, за Санадер да биде екстрадиран , соопшти неговиот адвокат Горан Суиќ. Санадер беше уапсен на 10 декември во Австрија за злоупотреба на службената должност и перење на пари
XS
SM
MD
LG