Достапни линкови

Иранска делегација нападната за време на посета на Ирак


Иранска делегација во која биле министри и луѓе од нафтениот бизнис била нападната од „терористи “ во Ирак денеска, но нема повредени. Извор од ирачкото министерство за внатрешни работи велат дека двајца ирачки чувари била повредени кога вооружен човек почнал да пука на иранскиот конвој. Иранската делегациај била нападната кога влегувале во министерството за електрична енергија во Багдад.
XS
SM
MD
LG