Достапни линкови

ЕК-Русија ја повлече забраната за увоз на зеленчук од ЕУ


Русија се согласи да ја укине забраната за увоз на зеленчук од Европската унија, соопштија од Европската Комисија. Русија воведе забрана по појавата на заразната бактерија Ешерихија коли. Договорот денеска го потпишале руски власти за време на посетата од комесарот за здравје на ЕУ Џон Дел. Тој ја посети Русија за да ја убеди Москва да ја повлече забраната.
XS
SM
MD
LG