Достапни линкови

Џон Хунтсмен ќе се кандидира за претседател на САД


U.S. -- Republican Jon Huntsman speaks during a press conference to announce his bid for the presidency in Jersey City, 21Jun2011
Џон Хунтсмен, кој беше американски амбасадор во Кина до пред два месеца, објави дека се кандидира за претседател на САД, во рамките на Републиканската партија, за изборите во наредната година. Во обраќањето во Њу Џерси, Хунтсмен изјави дека е време Соединетите Држави да го намалат инволвирањето во Авганистан и во Ирак и да се фокусираат врз домашните проблеми.
XS
SM
MD
LG