Достапни линкови

Убиени 6-мина авганистански полицајци


6-мина авганистански полицајци биле убиени денеска при напад на милитанти врз еден контролен пункт во централната провинција Газни. Локалните власти соопштија дека нападот започнал рано изутрината и оти сеуште имало престрелки.
XS
SM
MD
LG