Достапни линкови

Бројот на жртвите од авионската несреќа во Русија се искачи на 45


9-годишното момче што ја преживеа вчерашната авионска несреќа во северозападна Русија, им подлегнал на тешките повреди, со што бројот на жртвите се искачи на 45. Причините за несреќата сеуште не се познати.
XS
SM
MD
LG