Достапни линкови

Пилотот најверојатно виновен за несреќата во Русија


Вицепремиерот на Русија Сергеј Иванов изјави дека за авионската несреќа во северозападниот дел на Русија, најверојатно е виновен пилотот. И покрај тоа што истражителите велат дека се уште е рано да се каже, кој е виновен. Четириесет и четири лица загинаа, а осум се повредени кога патнички авион се урнал во близина на ародромот Петрозаводск во руската провинција Карелиа. Локалните медиуми јавија дека авионот при уривањето се судрил со автомобил на патот.
XS
SM
MD
LG