Достапни линкови

Русија-двајца полицајци загинале на рускиот Кавказ


Двајца полицајци загинале, а петмина се повредени во судири со милитантите во руски Кавказ, соопштуваат руските власти. Од руското министерство за надворешни работи велат дека во регионот Кизлуар, престрелката меѓу полицајците и милитантите траела неколку саати. Во немирите загинал и еден милитант.
XS
SM
MD
LG