Достапни линкови

Во Париз средба Саркози - Путин


Рускиот Премиер Владимир Путин денеска во Париз разговара со францускиот претседател Никола Саркози и го посетува париското летечко шоу за да ги подржи руските фирми во напорите да склучат бизнис зделки. Посетата на Путин на Париз доаѓа по објавата за договор вреден 1,2 милијарди долари за руско купување на два воена брода од типот Мистрал.
XS
SM
MD
LG