Достапни линкови

Русија - 44 мртви при авионска несреќа


Russia - Petrozavodsk, 21Jun2011
44 лица загинаа кога патнички авион се урнал во северозападниот дел на Русија. Локалните медиуми јавија дека авионот се урнал во близина на ародромот Петрозаводск во Карелиа. Осум лица ја преживеале несреќата, меѓу кои и мајка и нејзините две момчиња на 9 и на 14 години годишно момче кое е хоспитализирано во критична состојба.
Рускиот авион патувал од Москва и се урнал пред полноќ.Според властите, причини за несреќата можат да бидат лошото време, човеќки фактор или технички проблеми.
XS
SM
MD
LG