Достапни линкови

Сириските сили ја згоилемија безбедноста на границата со Турција


Претседателот Башар ал Асад
Сириските безбедносни сили ја засилиле контролата во близина на границата со Турција. Според активистите, десетици студенти вчера се уапсени во Алепо.
Студентите од Универзитетот во Алепо го критикуваа говорот на Претседателот Башар ал Асад, во кој тој повторно вети реформи.
САД од Асад побараа акција, а не зборови.
XS
SM
MD
LG