Достапни линкови

Парламентот на Грција ќе гласа за доверба на Владата


Грчкиот премиер Јоргос Папандреу се соочува со гласање во Парламентот за неговиот нов кабинет.Папандреу го реконструираше неговиот кабинет минатата недела поради политичките случувања и протести против економските мерки за надминување на економскат криза. Папандреу повика за прифаќање на мерките за кратење на трошењата за да се избегнат, како што рече, катастрофалните последици.
XS
SM
MD
LG