Достапни линкови

Во Стразбур втор ден од заседавањето на ПС на Советот на Европа


Во Стразбур денеска е втор ден од заседавањето на Парламентарното Собрание на Советот на Европа. Се очекува обраќање и на украинскиот претседател Виктор Јануковиќ и поднесување извештај за соработката на Советот на Европа со новонастанатите демократии во арапскиот свет како и за состојбата на азилантите.
XS
SM
MD
LG