Достапни линкови

Пред Хашкиот суд продолжува судењето на Караџиќ


Пред Хашкиот Трибунал почнува доказаната постапка за одбраната на судењето на поранешниот началник на Службата за државна безбедност на Србија Јовица Станишевиќ, кој е обвинет за злосторства врз несрбите во Хрватска и Босна и Херцеговина од 1991 – 95 та . Ќе биде продолжено и судењето на поранешниот претседател на Република Српска Радован Карџиќ кој е обвинет за геноцид за време на војната во Босна и Херцеговина.
XS
SM
MD
LG