Достапни линкови

Изгастан пожарот во ИНА, 3-ца пожарникари хоспитализирани


Изгаснат е пожарот кој утрово избувнал во хрватската нафтена рафинерија ИНА. Тројца пожарникари се хоспитализирани, двајца затоа што имале проблеми со дишењето по вдишувањето на чадот, а третиот имал изгореници. Чадот од рафинаријата во Сисак, можел да се забележи и во Загреб, кој се наоѓа на 60 километри одалеченост. Се уште се утврдуваат причините за пожарот.
XS
SM
MD
LG