Достапни линкови

Казахстан-жена се самозапалила во седиште на владеачката партија


Седиште на владеачката партија
Жена од Казахстан која протестирала против апсењето на нејзиниот син се запалила денеска во седиште на владеачката партија во Казахстан. Taa е однесена во болница каде е констатирано дека на 95 проценти од нејзиното тело има изгореници. Жената влегла во седиштето на партијата во Астана ,главниот град на Казахстан , се потурила со бензин и се запалила. Не се соопштува зошто нејзиниот син е осуден.
XS
SM
MD
LG