Достапни линкови

Продолжен притворот за обвинетите во случајот „Пајажина“


Велија Рамковски
Кривичниот совет при Основниот суд Скопје 1 денеска им го продолжи за триесет дена притворот на обвинетите во случајот „Пајажина“. Со истото решение судот им ја продолжи и мерката куќен притвор на петмина од обвинетите кои веќе беа во куќен притвор.
XS
SM
MD
LG