Достапни линкови

Американскиот воен брод пристигна во Грузија


Монтереј
Американскиот воен брод пристигна во Грузија на заедничка програма за обука. Од американската амбасада во Тбилиси велат дека воениот брод Монтереј опремен со против ракетен систем пристигнал во Грузија за да учестува на тридневната воена вежба со лакалните поморски сили. Од руското министерство за надворешни работи на таквиот чекор гледаат како на загрозување на безбедноста, се наведува во соопштението од министерството. Но од грузиското министерство за надворшени работи, велат дека нема причини за загриженост и дека тоа нема никаква врска со Русија.
XS
SM
MD
LG