Достапни линкови

Одбележан светскиот ден на бегалците


Здружението на децата бегалаци од Егејска Македонија денеска го одбележа Светскиот ден на бегалците. Ѓорги Ајановски , член на здружението испрати порака до сите во светот дека дури и само еден бегалец без надеж е премногу за човечката совест и должност.
XS
SM
MD
LG