Достапни линкови

Медведев-нема да се натпреварувам со Путин за претседател


Рускиот претседател Дмитриј Медведев најави дека нема да се кандидира против премиерот Владимир Путин на претседателските избори закажани за следната година. „Тешко е да се замисли “, таква работа изјави Медведев. Во интервјуто во Фајненшл тајмс, Медведев негира дека има растечки несогласувања меѓу него и Путин. Медведев го опиша Путин како негов колега и стар пријател, и дека и двајцата преставуваат една иста политичка сила.
XS
SM
MD
LG