Достапни линкови

Во Багдад автомобил на француската амбасада налета на мина


Погодениот француски автомобил во Багдад
Ирачката полиција соопшти дека конвој на француската амбасада во Багдад налетал на поставена бомба и дека при тоа загинале 4 ирачани припадници на приватно обезбедување најмено од Амбасадата.
При експлозијата настрадале и три,луца кои чекале автобус.
Францускиот Амбасадор Денис Гауер изјави дека никој во автомобилот не бил повреден и дека нема индициии оти бомбата била наменета за конвојот.
XS
SM
MD
LG