Достапни линкови

Собир на децата бегалци по повод светскиот ден - 20 јуни


Здружението на децата бегалци од Eгејскиот дел на Македонија денеска со собир ќе го одбележи 20 јуни - Светскиот ден на бегалците.
На собирот ќе стане збор за голготата на децата бегалци од Eгејскиот дел на Македонија, а претставници на здружението попладне ќе бидат примени од делегација на Мисијата на ОБСЕ во Македонија.
XS
SM
MD
LG