Достапни линкови

Сирискиот претседател ќе одговори на барањата на демонстрантите


Протести против режимот на сирискиот претседател
Сирискиот претседател Башар Ал-Асад за прв пат по четири месеци протести против неговиот режим, ќе одржи говор пред јавноста. Амбасадорот на Сирија во Вашингтон соопшти дека во својот говор Асад ќе се осврне на барањата на демонстрантите. Над 10 илјади сириски бегалци ја преминаа турска та граница а уште 10 илјади се засолнети во близина на границата во сирискиот дел.
XS
SM
MD
LG