Достапни линкови

Грција ќе ги исполни сите обврски за да добие пари


Новоименуваниот грчки министер за финасии Евангелос Венизелос денеска вети дека неговата земја ќе ги исполни ветувањата за буџетските рестрикции и за намалување на дефицитот, пред почетокот на министерскиот состанок на министрите од еврозоната, кој е е клучен за спас на Грција од кризата. На состанокот во Луксембург треба да биде донесена одлуката за деблокирање на помошта за Грција на почетокот на јули, но и да се разговара за новата долгорочна програма за помош на земјата.
XS
SM
MD
LG