Достапни линкови

Демонстрации против кризата во Шпанија


Протести во Мадрид
Низ цела Шпанија денеска се одржуваат демонстрации против корумпираните политичари и невработеноста . Земјата има највисока стапка на невработеност во еврозоната, односно над 21 отсто, и покрај тоа што е четврта по големина економија во зоната. Демонстранти во Мадрид денеска држеа транспаренти на кои пишуваше „ Ајде заедно да маршираме против кризата" .
XS
SM
MD
LG