Достапни линкови

Пакистанските сили убиле 25 милитанти


Војници патролираат во областа Моманд
Во денешната операција на пакистанската војска во областа Моманд на границата со Авганистан, загинале 25 милитанти и 4 војници, соопштуваат пакистанските власти. Во операцијата биле повредени уште 8 војници. Моманд е една од неколкуте проблематични области во Пакистан, каде војската превзема операци против Талибанците.
XS
SM
MD
LG