Достапни линкови

Состанок на шефовите на дипломатии на Западен Балкан и ЕУ


Министрите за надворешни работи на земјите од Западен Балкан , утре во Луксембург со нивните колеги од земјите членки на ЕУ ќе разговараат за понатамишната соработка меѓу ЕУ и Западен Балкан. Станува збор за редовен министерски состанок во рамки на „Форумoт за Западен Балкан“, каков што минатата година во јуни беше одржан во Сараево. На состанокот ќе учествуваат и Комесарот за надворешна политика на ЕУ Кетрин Ештон и комесарот за проширување Штефан Филе.
XS
SM
MD
LG