Достапни линкови

Нигерија-полицијата открила 20 тела скриени во тунел


Нигериски војници
Полицијата во Нигерија открила 20 трупови скриени во тунел во југоисточниот дел од земјата. Се сомневаат дека телата се на жртви на вооружени ограбувачи. Полицијата случајно ги открила телата, откако претхoдно добиле повик за да интервенираат за друго насилство. Пронајдените тела биле во различна фаза на распаѓање. Полицијата повика власите да го прошират полицискиот час во тој дел од земјата, кој сега започнува во 19 часот, за да се осигура безбедноста на патниците.
XS
SM
MD
LG