Достапни линкови

Ламбринидис- Грција ќе ги реши сите проблеми


Грција ќе ја надмине кризата и ќе ги реши сите проблеми со кои се соочува и кои сега изгледаат катастрофолни, изјави новиот грчки министер за надворешни работи Ставрос Ламбринидис. Тој изјавил дека Владата ќе ги реши сите економски проблеми, иако тоа нема да биде лесно. Новиот грчки Кабинет, е цврсто решен да ги преземе сите мерки за излез на земјата од кризата, изјавил Ламбринидис. Новиот кабинет беше формиран со владината реконструкција во петокот.
XS
SM
MD
LG