Достапни линкови

Напад на конвој со германски војници во Авганистан


Германски војници во Авганистан
Најмалку двајца цивили биле убиени денеска во Авганистан, кога бил нападнат воен конвој кој пренесувал германски војници во северниот дел на земјата, соопштуваат авганистанските власти. Двајцата цивили се наоѓале до возилата кога се случула експлозијата. Се уште нема информации дали во нападот има и други повредени или загинати.
XS
SM
MD
LG