Достапни линкови

Косовската полиција ја презеде контролата на границата со Македонија


Косовската полиција го заокружи преземањето на контролата на границата со Макеоднија од припадниците на КФОР. На настанот присуствуваа министрите за внатрешни работи на Косово и Македонија и командантот на силите на КФОР. Министерката Гордана Јанкуловска рече дека овој чекор е во насока на интензивирање на соработката меѓу двете земји, но и говори за тоа дека Косово чекори сериозно, ефикасно и одговорно на патот на реформите.
XS
SM
MD
LG