Достапни линкови

Авганистан-напади во центарот на Кабул


Вооружени напаѓачи започнале напади на повеќе места во центарот на Кабул, главниот град на Авганистан, соопштуваат локалните медиуми. Се уште не се достапни повеќе детали. Медиумите објавуваат дека во центарот се водат борби и дека бомбаши самоубијци нападнале полициска станица во близина на претседателската палата.
XS
SM
MD
LG