Достапни линкови

Авганистан- напад на конвој на НАТО, загинале 4-ца чувари


Најмалку четворица Авганистанци загинале, а уште четворица се повредени во експлозии на бомби поставени на пат во источен Авганистан. Авганистанците биле придружни чувари на конвојот на НАТО кој поминувал на патот во провинцијата Газни. Од Алијансата соопштуваат дека нивните сили вчера во истата провинција убиле неколку милитанти. Борбите во ова провинција избувнаа откако беше нападната патрола на коалиционите сили.
XS
SM
MD
LG