Достапни линкови

Клинтон-„Во Сирија веќе нема враќање назад“


Aмериканскиот државен секретар Хилари Клинтон
Тоа што Башар aл Асад ги казнува противниците нема да ја задуши желбата за промена во Сирија, пишува американскиот државен секретар Хилари Клинтон, во коментар за весникот Ал-Авсат, кој излегува во Лондон, но на арапски јазик . Од Стејд департментот го преведуваат коментарот на Клинтон, под наслоов „Во Сирија веќе нема враќање назад “. Во текстот Клинот го критикува сирискиот лидер, дека го следи примерот на Иран во спроведувањето репресија.
XS
SM
MD
LG