Достапни линкови

Насилства во Сирија, најмалку 19 загинати


Сиријските сили убиле најмалку 19 луѓе пукајки врз демонстрантите кои се собраа во неколку места во земјата, бараајки оставка од претседателот Башар Ел Асад. Најголемо крвопролеванје имало во градот Хомс, каде што биле убиени 10 лица, а според сиријската државна телевизија, бил убиен и еден полицаец.
XS
SM
MD
LG